Solar Plexus – The Power of BeingSolární čakra – síla bytí

Třetí čakra se nazývá také silová čakra a jejími základními kvalitami jsou: vůle, rozhodnost, samostatnost, asertivita, originalita, radost a nadšení. Vztahuje se k vnějšímu pohybu a síle elementu ohně.

Je umístěna v oblasti solárního plexu, a vztahuje se k bránici, žaludku, nadledvinkám a játrům.

S touto čakrou začneme proces individualizace, který nám dává možnost zažívat osobní vůli a úsilí vytvořit si takový život, jaký si přejeme.
Tento proces zahrnuje překonání nevědomých návyků, které definují naši osobnost a vlastní obraz o nás samých. Ten se rozvíjí skrze výzvy, kterým čelíme, odvaze být jedinečný, rozšiřování našich vlastních limitů a riskování odmítnutí pro zachování celistvosti naší vlastní pravdy.

V solárním plexu se také setkáváme s dlouhou historií nedorozumění a zneužívání, když je koncept síly používán většinou ve světě konkurence, srovnávání a posuzování.
Všichni si neseme tyto energie, vědomě či nevědomě. Cítíme se buď silní s potřebou ovládat všechno kolem nás, nebo bezmocní, slabí a ovladatelní.

Jedním z témat třetí čakry je dynamika vládce a oběti, v níž oba představují překroucení moci, která vytváří utrpení a oddělení.

V našem procesu individualizace hraje Posuzování a Projekce velmi důležitou a většinou nevědomou roli. Tím, že si uvědomíme naše posuzování druhých, uvědomíme si některé části nás samotných, které popíráme – náš psychologický Stín – projektujeme je navenek.

Spotřebováváme hodně energie, abychom vytvořili strategie k ukrytí našich Stínů. Když se je naučíme identifikovat a přijmout, dostaneme zpátky naši celistvost a znovu se spojíme s velkými zdroji energie, které se promění v jasnost a soucit.

Léčení třetí čakry je o nalezení rovnováhy mezi nádechem a výdechem, akcí a relaxací.

 

V tomto modulu:

  • prozkoumáme radostnou energii moci, síly a vůle v solárním plexu
  • naučíme se identifikovat různé strategie, které používáme jako obranné mechanismy v našem životě. Naše vzorce být dominantní nebo obětí.
  • Pochopíme fenomén Projekce a Posuzování. Jak a kdy se dějí, a způsob, jak přivést tuto energie zpět k sobě
  • Odkryjeme a vystavíme náš „stín“ jako způsob, jak přinést více světla do našeho mechanismu
  • Naučíme se vytvořit silnější a zdravější smysl individuálního bytí, tvořit jasné hranice a říkat Ano nebo Ne, když je to vhodné
  • Zakusíme, jak vědomá moc a síla může podpořit schopnost odpočívat a víc milovat

 

Třetí čakra a témata s ní spojená se vyvíjí většinou kolem věku 18 měsíců až 4 let, kdy dítě začíná prosazovat samo sebe odděleně od matky, a znovu se stává aktivní v době dospívání.

Když probudíme naši silovou čakru, máme vyzrálý smysl pro naše Já, ve kterém se spojujeme s přítomností, důstojností a silou; zažíváme svobodu a radost z poznání a vyjádření toho, kým jsme, bez potřeby vnějšího potvrzení.


Solární čakra

12 – 17. října 2018

Seminář se koná v Buchově, Postupice u Prahy.
Začátek v pátek 12. října večer. Konec ve středu 17. října odpoledne.

Cena 10 800 Kč  (zahrnuje DPH) pokud bude uhrazena do 12. září. Po tomto datu je cena 11 600 Kč (zahrnuje DPH). Pro rezervaci místa je potřeba uhradit zálohu 4 900 Kč.

Sleva 25 % pro účastníky, kteří se již tohoto modulu zúčastnili a chtějí si jej zopakovat.

Cena nezahrnuje ubytování a jídlo, které se platí zvlášť přímo na místě. Ubytování 250 Kč/noc na matraci ve vlastních spacácích, nebo 350 Kč/noc na posteli s lůžkovinami. Strava 320 Kč/den.

[contact-form-7 id=”488″ title=”Subscribe form CS specific_module”]