Sacral Chakra – Feelings, Flow and ConnectionSakrální čakra – pocity, plynutí a spojení

Podstatou druhé čakry je pohyb a spojení. Vztahuje se k plynulosti a beztvarosti elementu vody.
V tomto centru začneme prožívat dualitu, zranitelnou ale mocnou dimenzi našich pocitů, dynamickou souhru mezi energií a tělem, naším vnitřním a vnějším světem.

Umístění druhé čakry je v podbříšku a sakrálním plexu, a jejím tématem je emocionální identita, potěšení a sexualita.

V této dimenzi se vědomě dozvídáme o ostatních a vstupujeme do komplexity a bohatosti, která vzniká, když se zabýváme světem spojení a vztahů. Je to probuzení síly přitažlivosti protikladů, síly, která probouzí naše emoce a touhy, přání a potřeby, naše pocity a vnímání.

Pokud není uznáno naše základní právo cítit, vytváří to vzorce, které nám brání v prožívání bohatosti a živosti našich pocitů a emocí.

Součástí práce s druhou čakrou je práce na emocích, sexualitě a smyslnosti. Jde o to přinést vědomí do našich vztahů, které jsou mnohdy zapletené do závislostí a vzorů, které pocházejí z nevyřešených citových ran, které si neseme z dětství.

 

V tomto modulu:

  • znovu spojíme a vyživíme prostor našeho vnitřního dítěte. Naučíme se rozpoznat a pochopit emocionální vzory, které pocházejí z našeho dětství a byly utvářeny naším chováním v dospělosti
  • naučíme se cítit a přijímat emoce a najít kreativní způsoby, jak se vztahovat k emocím v sobě i u druhých
  • zjistíme, jaký máme vztah k našemu tělu a potěšení. Budeme se učit nechat naši energii plynout a šířit po celém těle, spojujíce naše vnitřní já s vnějším světem
  • budeme objevovat nový pocit sounáležitosti a relaxace v intimních vztazích, stejně jako s celým světem
  • ponoříme se do beztvaré oblasti břicha a naší schopnosti expandovat a pohybovat se se změnami

 

Sakrální čakra a témata s ní spojená se vyvíjí především v období od 6 měsíců až do dvou let, kdy se dítě učí o vztazích a emocích prostřednictvím kontaktu s matkou a dalšími lidmi, kteří se o něj starají.

Když se naše emoce čistí a druhá čakra léčí, přivádí nás to k přirozenému toku energie v těle, kde můžeme prožívat radost skrze pohyb, kontakt a sexualitu.
Pokud je druhá čakra zdravá, jsme schopni se pohybovat skrze změny a cítit hluboký pocit spojení s lidmi a se životem.